Tillbakablick på 2017

Snart är året slut och 2018 står för dörren! Alltid en så härlig känsla av nyfikenhet – vad ska det nya året innehålla för trevligheter och kreativiteter?

2017 var ett lite lugnare år för By Juliannie – jag valde att inte delta i lika många aktiviteter som 2016. Det kändes bra och jag har ändå så gott som sålt slut på mina alster vilket är superroligt! Stort TACK till mina köpare som ofta återkommer! Hoppas förstås alltid på nya kunder och uppskattar jättemycket om du berättar om By Juliannie för dina vänner och bekanta, dela och gilla gärna inlägg och alster genom ”delningsknapparna” längst ner. Och kommentera gärna!

Inspirationen till nytt skapande flödar ständigt och idéerna trampar varann på hälarna i mitt huvud så det kommer med säkerhet produceras nya, vackra saker till dig och ditt hem under 2018. Och du är alltid välkommen att komma med egna idéer och förslag om det är något du saknar i min produktion! Min företagsfilosofi är förstås att helst återbruka gamla textilier och/eller tygspill, som boho-väskan Tammy sydd av en 70-talskjol och en gardin.

Jag har också tänkt att blogga oftare och visa hur jag tänker runt, jobbar med och skapar mina alster så du är varmt välkommen att följa mig här.

Då återstår att önska dig ett riktigt GOTT NYTT 2018 fullt av positiva upplevelser, kreativitet och trevliga möten! Kram från Eva

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s