Min lilla kollektion av Juliannie-kjolar har jag mestadels sytt i storlek M – L vilket passar upp till midjemått runt 90 cm. Längden har jag också valt ungefär samma till alla. Ett par kjolar har jag sytt i S – M. Men är det så att du vill ha en annan storlek kan jag försöka tillgodose dina önskemål, även andra färgskalor så länge jag har material.
Här kommer ett par exempel där jag sytt på beställning! Först en där vi kom överens om tygerna som skulle ingå och att det inte fick bli för ”gulligt” och i storlek XS – S.
Och denna som är en ”kopia” av kjolen Gisela fast i lite större storlek och lite andra tyger i applikationerna. Det kan dock vara svårt att få till en ”kopia” eftersom textilierna oftast är återvunna och finns begränsad mängd.
Så om de färdiga kjolarna inte passar dig, bara hör av dig via kontaktformuläret eller Facebook så stämmer vi av dina önskemål. Detta gäller förstås även andra saker som jag har i mitt sortiment!